back Atgal

Ortodontinis gydymas

Ortodontinis gydymas – tai odontologinio gydymo šaka, apimanti kreivų dantų ir netaisyklingo sąkandžio tiesinimą, taip pat – veido-žandikaulių sistemos vystymosi sutrikimų korekciją bei šių ligų profilaktiką.

Ortodontinis gydymas reikalingas, jei:
 • Pastebėjote, kad vaiko dantys auga kreivai.
 • Esant įvairaus lygio dantų susigrūdimams.
 • Esant įvairioms sąkandžio anomalijoms.
 • Gydymas gali būti reikalingas ir tuo atveju, jei vaikui pasireiškia tokie netaisyklingi įpročiai, kaip kvėpavimas pro burną, liežuvio čiulpimas, netaisyklinga jo padėtis, netaisyklingas rijimas, piršto čiulpimas.
Apie ortodontinį gydymą
 • Tinka: bet kokio amžiaus pacientams, kenčiantiems dėl netaisyklingos dantų padėties.
 • Trukmė: priklauso nuo klinikinio atvejo: gali trukti kelis metus, o kartais vos kelis mėnesius.
 • Vizitų skaičius: priklausomai nuo ortodontinio gydymo būdo.
 • Ar tai skausminga: ne.
 • Rezultatai: taisyklinga dantų padėtis visam gyvenimui.
Ortodontinio gydymo eiga:
 1. Pirmo vizito metu įvertinama Jūsų dantų būklė, nuimami dantų atspaudai.
 2. Sudaromas gydymo planas: nustatoma, kaip ir kokios korekcijos bus atliekamos, apskaičiuojama, kiek laiko truks gydymas. Kruopštus planavimas suteikia geriausius rezultatus!
 3. Atsižvelgus į pasirinktą dantų tiesinimo metodą, pradedamas ortodontinis gydymas breketais, kapomis ar kitu ortodontiniu aparatu.
 4. Vizitų pas ortodontą skaičius priklauso nuo gydymo būdo: taikant breketus, jie turi būti reguliariai paveržiami. Tiesinant dantis kapomis, turėsite visą jų rinkinį ir vizitai pas ortodontą bus labai reti.
Ortodontinio gydymo galimybės:
 • Metaliniai breketai – klasikinė dantų tiesinimo sistema: metaliniai breketai, fiksuojami ortodontine viela. Ekonomiškiausias variantas, suteikiantis užtikrintą rezultatą. Tiesa, tai – mažiausiai estetiškas dantų tiesinimo būdas, neretai sukeliantis papildomų kompleksų. Metaliniai breketai dirgina burnos gleivinę ir gali alergizuoti labai jautrius pacientus.
 • Beligatūriniai breketai – tai breketai, kuriuose ortodontinė viela fiksuojama specialaus užrakto pagalba. Taip mažėja trintis tarp ortodontinės vielos ir breketo, dantys tiesinami švelniau, be diskomforto, tačiau ne mažiau veiksmingai. Ortodontinis gydymas šiais breketais trunka trumpiau nei gydant standartinėmis breketų sistemomis, pacientams nebūtina taip dažnai lankytis pas ortodontą breketų paveržimui.
 • Estetiniai breketai – tai safyriniai arba keramikiniai breketai, kurie yra visiškai skaidrūs arba paciento dantų spalvos. Tai vienas estetiškiausių dantų tiesinimo variantų, tačiau gydymas tokiais breketais užtrunka ilgiau ir tinka ne visais klinikiniais atvejais. Be to, yra didesnė rizika safyrinį arba keramikinį breketą nuskelti valgant ar sportuojant.
 • Liežuviniai breketai – klijuojami vidinėje dantų pusėje, todėl išoriškai visiškai nepastebimi ir atrodo labai estetiškai. Deja, nešiojant liežuvinius breketus, sudėtingiau kokybiškai išvalyti dantis. Negana to, breketai gali dirginti jautrią liežuvio gleivinę. Šis dantų tiesinimo būdas tinka ne visais klinikiniais atvejais.
 • Ortodontinė plokštelė – išimamas gydymo aparatas, leidžiantis koreguoti kreivus dantis arba netaisyklingą sąkandį. Tinka nesudėtingais ir vidutiniais dantų tiesinimo atvejais. Taikant šį metodą, svarbus ir paciento amžius: plokštelės efektyviausios vaikams ir paaugliams, kurių žandikaulis vis dar auga.
 • Nematomos dantų tiesinimo kapos – ortodontinis gydymas neturi būti pastebimas ir kelti diskomfortą! Jeigu norite atrodyti solidžiai ir dantis tiesinti greitai, bet nepastebimai, siūlome nematomas ortodontines kapas: tai iš skaidraus medicininio plastiko pagamintas aparatas, tinkantis net sudėtingais atvejais, tačiau, skirtingai nei breketai, nekeliantis jokių nepatogumų: kapas galima išsiimti valantis dantis bei valgant.
Kodėl odontologijos ir estetinės medicinos centras „T&T“?

Esame patyrę ortodontinio gydymo profesionalai, todėl efektyviai ištiesiname dantis ir vaikams, ir senjorams. Kiekvienam pacientui atliekame tikslią diagnostiką, sudarome nepriekaištingą planavimą ir pritaikome individualų ortodontinį gydymą.

Puikiai suprantame, kad geriausius rezultatus atneša gydytojo ir paciento bendradarbiavimas, todėl nuolat palaikome ryšį su pacientu, atsakome į menkiausius kylančius klausimus. Draugiškas mūsų personalas sutinka ir išlydi su plačia šypsena: puikių rezultatų siekime kartu!

D.U.K.

Pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie ortodontinį gydymą:

1. Ar kreivi dantys, netaisyklingas sąkandis – tik estetinė problema?

Tai daugiau, nei tik estetika: susigrūdę dantys gerokai apsunkina įprastą dantų priežiūrą: sunkiai pasiekiami tarpdančiai, prasčiau nuvalomi dantų paviršiai. Tai didina ėduonies ir periodonto ligų riziką. Įvairios sąkandžio anomalijos neretai apsunkina kramtymą, o tai gali sukelti net virškinimo sutrikimus.

2. Kokio amžiaus pacientams tinka ortodontinis gydymas?

Dantų tiesinimas neturi jokių amžiaus apribojimų ir tinka tiek vaikams, tiek senjorams!

3. Kiek trunka ortodontinis gydymas?

Priklausomai nuo paciento klinikinės situacijos, dantų būklės ir pasirinkto gydymo metodo, dantų tiesinimas gali trukti nuo kelių mėnesių iki kelių metų.

4. Ar problema neatsinaujins?

Pabaigus aktyvų ortodontinį gydymą ir nesiimant jokių palaikomųjų priemonių, kreivų dantų problema išties gali sugrįžti. Būtent dėl to pasibaigus aktyviam dantų tiesinimui, svarbu nešioti retencinius aparatus – plokštelę, dantų lankelį ar pan.

Technologijos

logo
logo
logo
logo
image

Intraoralinis skeneris „Primescan AC“

Skaitmeninė odontologija – tai odontologijos rūšis, apimanti restauracijų, ortodontinių aparatų modeliavimą, implantų šablonų kūrimą, kuomet išvados daromos naudojantis kompiuterine tomografija, o duomenų nuskaitymui naudojami intraoraliniai skeneriai.