back Atgal

Lazerinė odontologija

Daugelis iš mūsų vis dar įsitikinę, kad odontologinės procedūros skausmingos ir nemalonios, o po jų laukia ilgas gijimas. Odontologijos klinikoje „Mano šypsena“ naudojamo diodinio lazerio „Biolase EPIC X“ pagalba galime ne tik atlikti daugelį procedūrų žymiai komfortiškiau, bet ir pasiūlyti savo pacientams dar aukštesnę gydymo kokybę.

Šis pažangus chirurginis bei terapinis prietaisas skirtas herpes viruso gydymui, įvairioms minkštųjų burnos audinių, chirurginėms procedūroms, jis taip pat ypatingai efektyviai balina dantis ir palengvina skausmą.

Ypatingai tikslus lazerio šviesos impulsas veikia kaip itin preciziškas pjūvis, padarantis minimalią žalą gretimiems audiniams. Naudojant lazerį dantenų gingivektomija, dantenų recesijos gydymas, klinikinis dantų vainiko ilginimas ir kitos minkštųjų audinių procedūros atliekamos idealiai tiksliai, beveik išvengiant kraujavimo, audinių siuvimo, randėjimo ir užtikrinant lengvesnį gijimą. Lazeriui užlydžius nervų galūnėles jaučiamas mažesnis skausmas, todėl lazerinės procedūros atliekamos minimalioje nejautroje. Lazerinės procedūros trunka trumpiau, po jų trumpesnis ir pooperacinis periodas.

Odontologijos ir estetinės medicinos centre „T&T“ lazeriu atliekamos procedūros:

Herpes viruso gydymas

Herpes viruso (kitaip – lūpų pūslelinės) gydymas diodiniu lazeriu „Biolase EPIC X“ užtrunka vos kelias minutes. Lazerio spindulys, skverbdamasis tiesiai į audinį, veiksmingai sunaikina viruso daleles ir taip sustabdo jo plitimą. Procedūros metu herpes viruso pažeista vieta 1-2 minutes ( kai kuriais atvejais – iki 5 minučių) yra veikiama atitinkamos galios lazerio spinduliu. Dėl antivirusinio, nujautrinančio ir biostimuliuojančio lazerio poveikio pažeistos vietos nustoja skaudėti ir perštėti, skaitinamas audinių atsinaujinimas, todėl pažeidimas gyja daug greičiau, nei taikant įprastinius herpes viruso gydymo metodus. Herpes simptomai ima mažėti jau tą pačią dieną po procedūros. Pažeidimai, priklausomai nuo jų išplitimo ir sunkumo laipsnio, sugyja per 3-7 dienas, jų vietoje nelieka randų. Herpes viruso gydymą lazeriu rekomenduojama pradėti iš karto pajutus ligos simptomus ( lūpos tempimą, paraudimą, niežėjimą). Mokslinių tyrimų duomenimis, po lazerinio gydymo herpes simplex ateityje pasireiškia gerokai rečiau ir lengvesne forma.

Lazerio terapija (biostimuliacija)

Biostimuliacija – tai lazeriu atliekama terapinė procedūra, kurios metu atstatoma mikrokraujotaka, slopinami uždegimo simptomai, skatinamas gijimo procesa bei spartinamas ląstelių atsinaujinimas.

Biostimuliacija veiksmingai ir efektyviai mažina bet kokios kilmės skausmą (tame tarpe ir skausmą po chirurginių operacijų), gydo gleivinės opas, aftas, stomatitą, palengvina jų simptomus, skatina pooperacinių žaizdų gijimą, mažina jų infekcijos riziką, slopina skausmą smilkinkaulio-apatinio žandikaulio sąnario srityje, raumenų spazmus ir skausmą, gydo kraujosrūvas, lygina gleivinės randus, spartina įpjovimų gijimą, mažina edemas.

Dantų balinimas

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad dantų balinimas lazeriu yra pranašesnis už kitas balinimo priemones, jis nesukelia dantų jautrumo ir užtikrina iš karto matomą, ilgai džiuginantį rezultatą. Balinant dantis šiuo metodu, išgaunamas giluminis balinimo efektas – lazeriu aktyvuota balinimo medžiaga pasiekia ne tik emalį, bet ir dentiną. Šis balinimo būdas visiškai nepažeidžia dantų – remiantis atliktais tyrimais, po dantų balinimo lazeriu, net vertinant elektroniniu mikroskopu nesimato jokių danties emalio pakitimų.

Dantų balinimas lazeriu šiuo metu specialistų visame pasaulyje pripažįstamas saugiausiu ir efektyviausiu dantų balinimo metodu, užtikrinančiu trokštamą ir ilgai išliekantį rezultatą. Klinikiniai tyrimai rodo, kad balinant lazeriu ir naudojant tinkamą balinimo priemonę, dantų atspalvis gali pašviesėti net 7-10 tonų pagal Vita Shade Guide skalę.

Klinikinis danties vainiko ilginimas

Klinikinis danties vainiko prailginimas arba šaknies iškėlimo operacija dažniausiai atliekama tuomet, kai danties kietieji audiniai yra suirę ar pernelyg išvešėjusios dantenos trukdo kokybiškam danties protezavimui. Procedūros metu siekiama atidengti daugiau sveiko danties audinio virš dantenų. Lazeriu atliekama procedūra yra žymiai komfortiškesnė pacientui: prieš procedūrą reikia mažiau nuskausminamųjų vaistų, nes lazeriui užlydžius nervų galūnėles jaučiamas mažesnis skausmas, o gydytojo atliekami pjūviai preciziškai tikslūs ir saugantys šalia esančius sveikuosius audinius. Procedūros metu nekraujuojama, pjūvių nereikia siūti, jie gyja greičiau, sumažinama tinimo ir infekcijos rizika. Gijimas trunka 7-14 dienų, o tuomet galima pradėti protezavimą, plombavimą ar kitą reikalingą gydymą.

Kosmetinė gleivinės aukščio korekcija (gingivektomija)

Kosmetinė gleivinės aukščio korekcija (gingivektomija) – tai procedūra, kurios metu pašalinama dalis dantenų. Kai kurie vaistai ir ligos nulemia dantenų peraugimą, todėl jos neatrodo estetiškai, trukdo kramtyti bei kalbėti. Gingivektomija taikoma ir tais atvejais, kai šypsantis po viršutine lūpa matosi ne tik dantys, bet ir dantenos. Atliekant šią procedūrą lazeriu „Biolase Epic X“ nereikalingas nuskausminimas, nes užlydomos nervų galūnėlės, procedūros metu mažiau kraujuojama, o žaizdų nereikia siūti. Lazeriu sumažinama bakterinės infekcijos tikimybė, nes šviesos energija sterilizuoja veikiamus audinius, jie greičiau gyja. Kosmetinė gleivinės aukščio korekcija padeda pasiekti, kad dantenos atrodytų natūraliai bei sveikai ir leidžia džiaugtis gražesne šypsena.

Liežuvio ir lūpos pasaitėlių korekcija vaikams ir suaugusiems

Nuo liežuvio pasaitėlio ilgio ir formos priklauso gebėjimas taisyklingai ištarti garsus. Normalus liežuvio pasaitėlis yra pakankamo ilgio ir netrukdo iškišti liežuvio ar pakelti liežuvio galą paliečiant gomurį. Trumpas liežuvio pasaitėlis trukdo tinkamai kalbėti, o kūdikiams tinkamai maitintis. Jis gali nulemti ir tarpo tarp apatinių priekinių dantų atsiradimą. Dėl trumpo lūpos pasaitėlio išsivysto tarpas tarp viršutinių priekinių dantų.

Mūsų klinikoje liežuvio ir lūpos pasaitėliai koreguojami lazerio spindulio energijos pagalba. Naudojant šį gydymo metodą, operuojamoje srityje efektyviai naikinami mikroorganizmai, iš karto stabdomas kraujavimas, apsaugoma nuo infekcijos, skatinamas audinių gijimas, stabdomas randų susidarymas. Lazeriu atliekama lūpų ir liežuvio pasaitėlių korekcija leidžia išvengti diskomforto tiek procedūros metu, tiek pooperaciniu laikotarpiu

Dantenų recesijos gydymas

Recesija – tai dantenų krašto atsitraukimas, kuomet apnuoginamas šaknies paviršius, galimas ir tarpdančių atsivėrimas. Atsitraukus dantenoms, dantis tampa jautresni, apnuogintame danties šaknies paviršiuje gali formuotis ėduonis. Jeigu dantenų atsitraukimas yra pažengęs, nustatomos dantenų recesijos atsiradimo priežastys ir, esant galimybei, atliekamos minkštųjų audinių plastikos operacijos, kurių metu sukuriama daugiau prisitvirtinusių dantenų, taip uždengiant danties šaknies paviršių. Lazerio pagalba procedūra atliekama preciziškai tiksliai, išvengiant kraujavimo, audinių siuvimo ir randėjimo.

Technologijos

logo
logo
logo
logo
image

Intraoralinis skeneris „Primescan AC“

Skaitmeninė odontologija – tai odontologijos rūšis, apimanti restauracijų, ortodontinių aparatų modeliavimą, implantų šablonų kūrimą, kuomet išvados daromos naudojantis kompiuterine tomografija, o duomenų nuskaitymui naudojami intraoraliniai skeneriai.