Dantų šaknų kanalų gydymas (endodontija)
Endodontija – tai odontologijos sritis, kuri apima uždegimo ar infekcijos pažeistų dantų šaknų kanalų gydymą. Siekiant maksimalaus tikslumo, endodontinį gydymą atliekame su mikroskopu.
Uždegiminius procesus sukeliančios bakterijos šaknų kanalus pasiekia dėl netinkamos dantų ir burnos ertmės priežiūros bei laiku neatlikto terapinio dantų gydymo. Dantų paviršiuje prasidėję pažeidimai, ėduonis, negydomi paveikia gilesnius danties sluoksnius ir galiausiai pasiekia šaknų kanalus.
Endodontinis gydymas reikalingas jei:
- Jaučiamas ūmus/lėtinis/bukas/aštrus danties skausmas.
- Dantis tampa ypač jautrus šalčiui, karščiui.
- Nemalonūs pojūčiai itin stiprūs vėlai vakare arba iš ryto.
- Dantis pastebimai patamsėja.
- Gali iškilti pūlinukas šalia danties.
- Tam tikrais atvejais fiziniai simptomai beveik nejaučiami, todėl visada svarbu atlikti reguliarią odontologinę patikrą.
Apie endodontinį gydymą
- Tinka: gydymas saugus visiems pacientams, kenčiantiems nuo uždegimo šaknų kanaluose.
- Trukmė: dažniausiai trunka apie 1 val.
- Vizitų skaičius: priklauso nuo klinikinės situacijos, tačiau paprastai užtenka 1-2 apsilankymų.
- Ar tai skausminga: ne.
- Gijimas: greitas ir nekomplikuotas.
- Rezultatai: išsaugotas danties gyvybingumas ir suteikta galimybė gyventi komfortiškai, be skausmo ir komplikacijų rizikos.
Procedūros eiga
- Rengiantis gydymui, atliekama paciento burnos ertmės apžiūra, padaroma dentalinė rentgeno nuotrauka, sudaromas gydymo planas.
- Prieš imantis gydymo, suleidžiama vietinė nejautra: kad procedūros metu nieko nejaustumėte.
- Mikroskopu aptinkami pažeidimai šaknų kanaluose. Kanalai išvalomi, pašalinami pažeisti audiniai ir mikroorganizmai.
- Išvalyti šaknų kanalai dezinfekuojami ir hermetiškai apsaugomi kokybiška plombine medžiaga.
Mikroskopo svarba
Ne visi dantų šaknų kanalai yra lengvai prieinami ir išvalomi. Gydant sudėtingesnius atvejus, visada naudojame aukštos raiškos mikroskopą, kuris yra neatsiejama šiuolaikinės restauracinės odontologijos, endodontijos, implantologijos ir periodontologijos dalis. Mūsų klinikoje naudojami pirmaujančio pasaulyje optikos gamintojo „Zeiss“ mikroskopai „OPMI Pico“ leidžia ypatingai detaliai apžiūrėti ir tiksliai įvertinti sudėtingą dantų šaknų kanalų sistemą, atrasti kalcifikuotus dantų šaknų kanalus, diagnozuoti dantų šaknų skilimus ir perforacijas, perforuoti ir gydyti šaknų kanalus, efektyviai šalinti svetimkūnius, keisti senas plombines medžiagas. Pažangių mikroskopų dėka taip pat galima užfiksuoti ir parodyti pacientui aukštos raiškos medžiagą bei aptarti gydymo planą ir atliekamas procedūras.
Kodėl odontologijos ir estetinės medicinos centras „T&T“?
Mūsų klinikoje dirba profesionalūs gydytojai endodontai, turintys ilgametę patirtį gydant dantų šaknų kanalus. Gydymo metu naudojame ypač aukštos raiškos dentalinį mikroskopą „ZEISS OPMI pico“, leidžiantį ypatingai detaliai apžiūrėti ir tiksliai įvertinti sudėtingą dantų šaknų kanalų sistemą, diagnozuoti problemas ir užtikrinti efektyviausią gydymą. Draugiškas mūsų personalas visada nuramins ir padrąsins: kiekvieną pacientą sutinkame ir išlydime su šypsena!
D.U.K.
Pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie dantų šaknų kanalų gydymą:
1. Ar tai skausminga?
Gydydami šaknų kanalus, visada atliekame vietinę nejautrą, todėl gydymo metu nepatirsite nemalonių pojūčių.
2. Kaip jausiuosi po procedūros?
Daugelis pacientų po endodontinio gydymo jaučiasi puikiai ir gali nedelsiant grįžti į įprastą gyvenimą. Valgyti galėsite netrukus po procedūros. Pirmomis dienomis po šaknų kanalų gydymo galite jausti nedidelį skausmą ar maudimą, tačiau šį pojūtį lengvai numalšinsite vaistais.
3. Kada reikalingas kanalų pergydymas?
Nekokybiškai atlikus gydymą, problema atsinaujina ir reikalingas kanalų pergydymas. Būtent todėl endodontinio gydymo metu dirbame itin kruopščiai, naudojame pažangias technologijas ir pacientams suteikiame gydymo sėkmę iš pirmo karto.
4. Ar endodontinis gydymas visada apsaugo nuo danties netekimo?
Laiku ir kokybiškai atliktas šaknų kanalų gydymas išsaugo dantį, tačiau svarbu atsižvelgti į tai, kad gydymo metu gali būti prarandama daug danties masės. Tokiu atveju rekomenduojama atlikti danties protezavimo procedūrą.