back Atgal

Sistema „CEREC“

Siekiant, kad dantų protezavimas būtų patogus, greitas ir kokybiškas, odontologinės įrangos gamintojas „Dentsply Sirona“ (Vokietija) sukūrė dantų protezavimo – porcelianinių restauracijų įrangą ir technologiją „CEREC CAD/CAM“. Jos pagalba galima pagaminti labai tikslias keramikos restauracijas, atkurti dantų funkciją, formą ir grožį.

image

Pasitelkus „CEREC CAD/CAM“ technologiją, taupomas paciento laikas – dantų protezavimas gali būti atliktas vieno vizito metu. Mažėja ir gydymo kaštai, nes nereikia laikinų restauracijų.

„CEREC“ porcelianinėmis restauracijomis daugeliu atvejų rekomenduojama pakeisti plombas, ypač esančias krūminių dantų srityje – restauracijos yra tikslesnės, funkcionalesnės ir ilgaamžiškesnės.

Įrenginį „CEREC CAD/CAM“ sudaro dizaino – CAD (angl. Computer-Aided Design) ir gamybos CAM (Computer-Aided Manufacturing) dalys. Dizaino etape kompiuteris sumodeliuoja, o gamybos – pagamina klientui bet kokią reikiamą 1-8 dantų estetinę porceliano restauraciją – nuo paprastų užklotų iki vainikų ir porceliano laminačių.

Sistema „CEREC“ sujungia pažangiausias technologijas, padedančias užtikrinti itin efektyvią darbo eigą ir aukštos kokybės rezultatus.

1 etapas – skenavimas

Skenuojant intraoraliniu skeneriu „CEREC Primescan AC“ gaunamas itin tikslus 3D vaizdas, tad dantų atspaudų nuėmimo ir modelių gamybos procedūra tampa nereikalinga, sutaupoma daugybė laiko.

2 etapas – dizainas

Aukštos technologijos „CEREC“ programinė įranga pagal nuskenuotą dantų informaciją, sąkandžio ypatumus, kaimyninius dantis ar pagal sveiko danties paviršiaus morfologiją sukuria pažeistam dančiui reikalingos formos, spalvos ir krypties restauraciją. Trūkstant kokios nors reikšmingos informacijos, pati programinė įranga, remdamasi gautais duomenimis, pasiūlo pažeisto danties formą ir kitus parametrus

3 etapas – gamyba

Po restauracijos sumodeliavimo kompiuteryje, tikslūs modelio duomenys perduodami šlifavimo ir frezavimo įrenginiui „CEREC MC XL“, kuris per 10-15 minučių iš keramikos (porceliano) blokelio išpjauna tikslią, natūraliai atrodančią, paruoštą pritvirtinimui restauraciją.

4 etapas: Kepimas ir glazūravimas

Pagaminta restauracija pamatuojama, nupoliruojama, jei reikia, papildomai dažoma, glazūruojama ir pricementuojama.

Rezultatas

Idealiai atkurta Jūsų danties struktūra, funkcija ir natūralus estetinis vaizdas.

Sistemos „CEREC“ privalumai:

 • kokybiška keramikos restauracija pagaminama vos vieno vizito pas odontologą metu;
 • nereikia laikinų restauracijų (susitaupo gydymo kaštai ir laikas);
 • nuskausminimo prireikia tik vieną kartą;
 • skaitmeninių technologijų dėka garantuojamas ypatingas protezavimo tikslumas;
 • gaminamos tik keraminės restauracijos;
 • išvengiama nemalonios dantų atspaudų nuėmimo procedūros – dantys skenuojami skaitmeniniu būdu;
 • galima gaminti restauracijas tiek ant dantų, tiek ant dantų implantų;
 • išsaugo likusius danties audinius;
 • biologiškai suderinamos medžiagos;
 • restauraciją galima pagaminti ir pritvirtinti vieno vizito;
 • ypatingai aukšta kokybė ir idealus estetinis vaizdas;
 • užtikrinamas restauracijų tvirtumas ir ilgaamžiškumas.

Intraoralinis skeneris „CEREC Primescan AC“

„Primescan AC“ – tai naujausias pasaulyje pripažinto vokiečių gamintojo „Dentsply Sirona“ intraoralinis skeneris, išsiskiriantis tikslumu, greičiu ir pritaikymo galimybėmis – nuo pavienio danties iki pilno dantų lanko skenavimo. Specialistų teigimu, „Primescan AC“ šiuo metu yra tiksliausias intraoalinis skeneris rinkoje, nes:

 • Dinaminė gylio skenavimo technologija leidžia pasiekti tobulą ryškumą skenuojant iki 20 mm gylyje esančias struktūras;
 • Lengvai nuskenuojami net ir sunkiai prieinamose zonose esantys natūralūs audiniai ir struktūros, pagamintos iš bet kokių odontologinių medžiagų;
 • Greitesnis ir sklandesnis skenavimas: per sekundę sujungiama ir apdorojama daugiau nei 50 000 vaizdų.
 • Atviros duomenų perdavimo sistemos pagalba modelius galima akimirksniu perduoti laboratorijoms ir taip paspartinti darbo eigą;

Frezavimo ir šlifavimo aparatas „CEREC MC XL Premium“

Su „CEREC MC XL Premium“, naudojant visas „CAD/CAM“ medžiagas – keramiką, polimerus, cirkonio oksidą, metalą, galima išfrezuoti įklotus, užklotus, vainikėlius, tiltines restauracijas, implantų atramas, chirurginius gidus, taip pat ir laboratorines indikacijas.

4-12 min. – vidutiniškai per tiek laiko „CEREC MC XL Premium“ pagalba pagaminama viena restauracija. Gamybos trukmė priklauso nuo medžiagos ir restauracijos sudėtingumo.