back Atgal

Dantų gydymas be baimės (sedacija)

Šis būdas leidžia džiaugtis sveikais dantimis, išvengiant bet kokių nemalonių pojūčių ir emocijų.

Baimė – natūralus jausmas, lydintis medicinines procedūras. Daugeliui didžiausią baimę kelia odontologinės procedūros. Pastaruoju metu vis labiau populiarėja dantų gydymas taikant intraveninę sedaciją, kai pacientas lengvai užmigdomas ir pažadinamas jau po atliktos procedūros. Šis būdas leidžia džiaugtis sveikais dantimis, išvengiant bet kokių nemalonių pojūčių ir emocijų. Intraveninė sedacija gali būti taikoma atliekant visas odontologines procedūras – pradedant nuo dantų plombavimo, baigiant implantavimu ir protezavimu.

Dantų gydymas, taikant sedaciją rekomenduojamas:
  • Jaučiantiems didelę odontologinių procedūrų baimę;
  • Turintiems žemą skausmo slenkstį;
  • Norint vienu metu gydyti kelis dantis;
  • Kai planuojama ilga ir sudėtinga procedūra;
  • Alergiškiems vietiniams anestetikams.
Apie sedaciją
  • Tinka: visiems, norintiems visiškai išvengti diskomforto odontologinio gydymo metu.
  • Trukmė: sedacija trunka tiek pat, kiek ir atliekama procedūra.
  • Ar tai saugu: taip. Visos procedūros metu paciento saugumu rūpinasi gydytojas anesteziologas.
  • Rezultatas: sveiki dantys be jokių nemalonių pojūčių.
Kaip viskas vyksta:
  1. Prieš pradedant reikalingą procedūrą, gydytojas anesteziologas-reanimatologas pacientui į veną suleidžia anestetikų.
  2. Pacientas iš karto lengvai užmiega ir miega tol, kol pati procedūra.
  3. Kai dantų gydymas baigiamas, anestetikų tiekimas nutraukiamas ir netrukus pacientas atsibunda.
  4. Pacientas neprisimenama, kas vyko procedūros metu, ir gali tiesiog džiaugtis gydymo rezultatais.
Kodėl odontologijos klinika „Mano šypsena“?

Esame patyrę odontologinio gydymo profesionalai – garantuojame naujausiomis metodikomis grįstą gydymą, naudojame pažangias technologijas ir suteikiame tik geriausius rezultatus. Nejautros metu gali įvykti bet kokia kritinė situacija, todėl gydytojas turi mokėti greitai suvaldyti situaciją. Mūsų klinikoje dirba profesionalūs, pacientų pasitikėjimą pelnę savo srities specialistai, sugebantys suvaldyti net rizikingiausias situacijas ir užtikrinti visišką saugumą bei komfortą bet kokių procedūrų metu.

D.U.K.

Pacientų dažniausiai užduodami klausimai apie dantų gydymą, taikant sedaciją:

1. Kaip veikia intraveninė sedacija?

Intraveninės sedacijos metu į veną leidžiami anestetikai lengvai užmigdo pacientą, jis nejaučia nerimo, įtampos baimės. Intraveninė sedacija užtikrina ne tik komfortabilią paciento būsena, bet ir palengvina darbą gydytojui odontologui ar chirurgui. Po gydymo pažadintas pacientas dažniausiai neprisimena buvusios procedūros arba prisimena ją neaiškiai, taigi, gali džiaugtis gydymo rezultatais, nepatyręs ne tik skausmo, bet ir jokių nemalonių pojūčių.

2. Kada negalima taikyti intraveninės sedacijos?

Intraveninės sedacijos negalima taikyti nėščiosioms, esant ryškiam širdies, kvėpavimo funkcijos, kepenų funkcijos nepakankamumui, alergijos ar bronchinės astmos paūmėjimui, taip pat kai žinoma alerginė reakcija į šiai nejautrai naudojamus medikamentus. Sedacija negali būti atliekama ir sergant ūmia viršutinių kvėpavimo takų infekcija ar kitomis peršalimo ligomis – tokiu atveju gydymą su sedacija reikėtų atidėti.

3. Kaip pasiruošti dantų šalinimui ar gydymui su sedacija?

Prieš planuojamą procedūrą 6 val. negalima valgyti, 2 val. – gerti. Jeigu vartojate kokius nors vaistus, apie tai būtinai informuokite sedaciją atliksiantį gydytoją anesteziologą.

Taip pat informuokite, jeigu per paskutines 2 savaites buvote peršalę, kosėjote, karščiavote ar sirgote kitomis ligomis. 24 val. po sedacijos negalima vairuoti, todėl pageidautina jog turėtumėte lydintį asmenį, padėsiantį Jums po procedūros sugrįžti į namus. Tiek pat laiko negalima dirbti su mechanizmais ar kito pavojingo darbo, vartoti alkoholį ar nepaskirtus vaistus. Tikslią informaciją kaip elgtis po procedūros Jums suteiks gydytojas anesteziologas.

4. Ar intraveninė sedacija yra saugi?

Intraveninė sedacija yra saugi, kai ją atlieka patyręs gydytojas anesteziologas. Šiuolaikiniai anestetikai yra saugūs, dozavimas tikslus, anestezijos metu stebimos ne tik paciento pagrindinės gyvybinės funkcijos (kvėpavimas, širdies veikla, kraujospūdis), bet ir jo miego gylis. Tai užtikrina paciento saugumą anestezijos metu. Ir nors, taikant nejautrą, visada išlieka minimali rizika, profesionalūs specialistai susidarius bet kokiai rizikingai situacijai, greitai ją suvaldo.

Technologijos

logo
logo
logo
logo
image

Intraoralinis skeneris „Primescan AC“

Skaitmeninė odontologija – tai odontologijos rūšis, apimanti restauracijų, ortodontinių aparatų modeliavimą, implantų šablonų kūrimą, kuomet išvados daromos naudojantis kompiuterine tomografija, o duomenų nuskaitymui naudojami intraoraliniai skeneriai.